Dobrotliwy sługa Boży Serafin Kaszuba

Każdy z nas od czasu do czasu napotyka na własnej drodze tyle przeszkód, że możemy się w nich zgubić. Często gubimy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, dostrzegamy wokół tak wiele złych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Właśnie wtedy potrzebujemy kogoś, kto może nam przywrócić nadzieję, kto dzięki swojemu zaangażowaniu ukazuje nam, że na końcu naszej drogi to wszystko nabierze sensu. Jeżeli chcemy właśnie takiego natchnienia warto przybliżyć sobie żywot zacnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o ogromnym sercu, wytrwałości, a głównie przeogromnej chęci pomagania innym i wzmocnienia modlitwą bądź wzniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest niewątpliwie godny zobaczenia, by przypomnieć sobie, że tacy ludzie naprawdę istnieli a my mamy możliwość się dzisiaj na nich wzorować.

Stała ufność

Szacowny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie określenie pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których zrealizował za życia. Dzięki niezachwianej wierze oraz codziennej pomocy wiernym. Trudno jest nam uwierzyć w to, iż człowiek taki właściwie stąpał po tej ziemi, człowiek tak zupełnie oddany Bogu. Na stronie www przeznaczonej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • świadectwo ludzi, którzy mieli sposobność go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa oraz kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja dostarczenia ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego czcigodnego sługi Bożego była wyjątkowo popularna.

Człowiek, który przeżył wojnę, który mnóstwo razy otarł się o śmierć, który był śledzony przez policje, skazany za rzeczy, jakich nie dokonał, skazany tylko dlatego, że pragnął wypowiadać słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak by w określonym okresie zostać stałego miejsca zamieszkania, przez mnóstwo swoich ostatnich lat życia nie posiadał określonego zameldowania. Chodził i głosił oraz podnosił tych co cierpieli mimo ogromnego własnego bólu, który miał na własnych barkach. Pomimo tych wszystkich nieprzyjemności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża satysfakcja życia. Dodatkowo był niezwykle ubogi, ale wcale go to nie obchodziło. Spożywał wtedy co przekazali mu wierni jedyne finanse jakie miał wydawał na bilety autobusowe, aby dojeżdżać do innych miast oraz promować swoją wiarę i nadzieję w piękniejsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich działań, był fakt, że biorac udzial w wielu wysiedleniach Polaków, zawsze powtarzał, że choćby dwie osoby zostały on będzie trzecią. Nigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby wymagać wsparcia duchowego. Nieważne było dla niego jaka konsekwencja może go spotkać, otarł się o śmierć wiele razy, mimo to nigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie przyciągało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zbierać. Dzięki swojej ogromnej wierze dawał otuchy Polakom, utwierdzał w zaufaniu, że to dobro zwycięży, nieistotne jak dużo zła jest około, zło jest tylko przejściowe.

Odblokuj się na szczęście

Każdy bez znaczenia w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto wpaść na stronę internetową oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • szczery,
 • o mocnej wierze,
 • kompletnie oddany Bogu,
 • stale pomagający innym.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak nieraz starczy pamięć o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, wiarę i wytrzymałość. A co więcej powoduje to, że sami wymagamy być doskonalszymi ludźmi.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *